Rodinná firma s historií sahající až do roku 1928.

Reference

OS ČČK Mělník
Úžasná spolupráce při povodních v r. 2013 s firmou Výrobna lahůdek a uzenin Martin Růzha, která se s námi podílele na částečném zabezpečení  stravy pro velké množství zasahujících členů HZS z celé ČR, kteří zde na mělnicku zasahovalii. Skvělou stravu si vždy pochvalovali.   

Ivana Dvořáková
Děkujeme za profesionální šlužby s lidským přístupem :-) při organizaci a následné realizaci svatební hostiny. Výborné jídlo, krásná tabule, chutný a oku ladící raut a v neposlední řadě skvělá obsluha. Děkujeme, rádi vzpomínáme a nadále při rodinných oslavách výborné chlebíčky, či obložené mísy s jistotou kvality objednáváme. Děkujeme, že Vás známe a "máme" :-)

Lenka Loučková
Dlouhá léta využívám široké nabídky výborných výrobků od firmy  Výrobna lahůdek a uzenin Martin Růzha. Tuto firmu často doporučuji  s čistým svědomím všem svým známým a přátelům.

Zaměstnanci DDM Mělník
Často se nás rodiče dětí na našich akcích dotazují odkud máme tak výborné a chutné špekáčky pro děti. S radostí odpovídáme, že z firmy  Výrobna lahůdek a uzenin Martin Růzha. Naše organizace je se všemi výrobky a službami  této firmy velice spokojena – kvalita, ochota, spolehlivost.

Helena Jiráčková
Služeb firmy  Výrobna lahůdek a uzenin Martin Růzha využívám nejen pro běžný každodenní nákup, ale i pro slavnostní chvíle naší rodiny již řadu let. Jsem ráda, že v našem městě existují takové profesionální služby, na které je možno se stoprocentně spolehnout.

Historie

1928 přišel na Mělník uzenář František Růzha a po zakoupení domu na náměstí Míru 7, zde zakládá Masné závody Františka Růzhy, které začali okamžitě prosperovat. Součástí byla i vývařovna s restaurací.

Například vyhlášené párky pana Růzhy miloval a vyhledával herec Vlasta Burian, který na Mělníku často pobýval.

Po znárodnění získal celou firmu do vlastnictví stát a přes 40. let patřila pod státní podnik RaJ.
Naši firmu získali zpět v roce 1992 v restituci Antonín a Václav Růzhovi a Jana Procházková. Výrobnu lahůdek, uzenin a teplé kuchyně, která do té doby patřila podniku RaJ si vzal na starosti Antonín Růzha spolu se synem Martinem, který tam od prvních dnů zastával funkci vedoucího všech provozů.

Firmě Antonína Růzhy se od začátku dařilo a postupně začala zásobovat svým zbožím obchody v Mělníku i přilehlých vesnicích a městečkách.
Firma zásobovala nejen cizí obchody, ale dodávala a dodává do současné doby i do dvou svých obchodů, ve kterých prodává výhradně své výrobky, které jsou mezi lidmi vyhledavané.

V roce 1996 firma začala rozsáhlou rekonstrukci objektu, jelikož provoz již nevyhovoval stávajícím hygienickým podmínkám ani zásadám moderní výroby potravin.
Rekonstrukce trvala celý rok bez omezení výroby. Provoz se zmodernizoval, zakoupili se nové chladící boxy, nové udírny značky Fessman, stroje na zpracováni masa.

V modernizaci se firma snaží pokračovat dodnes vzhledem k rostoucím nárokům nejen hygienických, ale i nároků na kvalitu vyráběného zboží.

Současnost

Firma se od roku 2000 zaměřila také na catering, což pramenilo od stálých zákazníků firmy, kteří požadovali tuto službu stále častěji.

Firma začala svatbami a menšími soukromými večírky a v současnosti poskytuje catering všem velkým i menším firmám v celém okolí Mělníka (například Arboeko Obříství, Městské úřady v Mělníku, Kostelci a Neratovicích) a dále zajišťuje organizaci společenských plesů pro městské úřady, základní školy i soukromé firmy.
Na zajišťování těchto akcí je nutné u firmy si rezervovat termín rok dopředu z důvodů vytíženosti.

V roce 2012 se stal jediným majitelem firmy, která čítá výrobnu lahůdek, uzenin a teplé kuchyně, jídelnu s kapacitou 70 míst a dvěma vlastními obchodyMartin Růzha.

V současné době provozujeme také kavárnu s velkým výběrem mělnických vín, a věnujeme se neustálé modernizaci našich provozů.

Martin Růzha